İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme

Türkiye’nin En Başarılı Diyaliz Merkezlerinden Biri: Boğaziçi Diyaliz

Türkiye’nin En Başarılı Diyaliz Merkezlerinden Biri: Boğaziçi Diyaliz
Türkiye’nin En Başarılı Diyaliz Merkezlerinden Biri: Boğaziçi Diyaliz
+ - 0

Sağlık konuları ve sağlığımız her daim önemli olmuştur. Yaşadığımız hastalıkların ilerlemesinde en önemli etken ise hastalık teşhisinin geç yapılmış olmasından kaynaklıdır. Daha doğrusu insanlar genel sağlık durumuna iş olumsuz sonuca varıncaya dek aldırış etmemektedir. Tabii anlaşılmayan hastalık türleri de vardır. Bunların başında böbrek hastalığı gelmektedir.

Çok farklı sebepleri olabileceği gibi birçok durumdan kaynaklı gelişebilen hastalık olduğu bilinmektedir. İnsan sağlığını çok olumsuz etkileyen böbrek hastalıklarının başında böbrek yetmezliği gelir. Tedavisi ise diyaliz veya böbrek naklidir. Diyaliz tedavisinde başarı oranı çok yüksek olan https://bogazicidiyaliz.com.tr/istanbul-diyaliz-merkezi/ alanında uzman ekip kadrosuyla hizmet sunmaktadır. Açıkçası böbrek naklinin zor olduğu bir gerçektir. Kişiye uygun nakil yapmak ve böbrek bulabilmek zordur ama diyaliz tedavisi kolaydır. Üstelik kendi böbreklerinizin onarılması ve sağlığınıza kavuşmanız da mümkündür.

İstanbul Boğaziçi Diyaliz Farkı

Böbrek hastalıklarında diyaliz tedavisinin başarı oranı %75 şeklinde bilinir. Bu oran erken evre teşhisinde daha yüksek olabileceği gibi umutsuz vakalarda daha düşük ilerlemektedir. Fakat burada en önemli durum diyaliz merkezinin seçimidir. Çünkü iyi bir tedavi başarılı bir sonuç doğurur. İstanbul Boğaziçi diyaliz farkı başarı oranıyla ilişkilendirilen bir merkezdir. Hekimlerin tecrübeleri, sağlık personelinin hastalara doğru oranda hemodiyaliz uygulaması ve hastaların bakımı gibi pek çok durumu özenle yaptıkları bilinmektedir.

Genel bakımdan diyalize giren hastaların yaşı aynı değildir. Her yaşta görülebilen bu hastalık için her uygulamanın aynı olmadığı da bilinir. Örneğin 20 yaşında erkek hastalar için 5 evre olduğunu düşünürsek serum kreatinin düzeyi 5,2 mg/dl olması gerektiği bilinir. Aynı örneği 60 yaşındaki 5 evre kadın hasta için düşündüğümüzde serum kreatinin düzeyinin 3,3 mg/dl olması gerektiği bilinir. Bu bilgiler hekim tecrübesi beraberinde öne çıkan ve bilinen durumlardır. Bu yüzden diyaliz merkezi seçimin çok önemli rol oynadığını unutmamanız ve ona göre tedavinizi başlatmanız gereklidir.

Türkiye’nin En Başarılı Diyaliz Merkezlerinden Biri: Boğaziçi Diyaliz
Türkiye’nin En Başarılı Diyaliz Merkezlerinden Biri: Boğaziçi Diyaliz

Böbrek Sağlığında Diyalizin Önemi

Böbrek hastalığı başlı başına önemli bir rahatsızlık olup tedavi edilmediğinde sonucu ölümle sonuçlanabilen hastalık şeklinde yorumlanır. Yıllardır bu konuda doğru tedavi şekli araştırılmakta olup en etkin tedavi yönteminin diyalizle yapılabildiği bilinmektedir. Böbrek sağlığında diyalizin önemi çok büyüktür. Hastanın sağlığına kavuşabilmesi, gecikmiş bir durum için kontrollü tedavi sürdürülmesi, hayatta kalması, yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesi gibi pek çok durumu göz önüne getirebilirsiniz. Her açıdan önemli ve gerekli olan bu tedavinin en doğru uygulanış şekli Boğaziçi diyaliz merkezinde yapılmaktadır. Bu merkez sayesinde birçok böbrek hastasının iyileştiği de bilinmektedir.

Böbrek Hastalığının Nedeni

Böbrek hastalığının nedeni veya nedenleri sınırlandırılamıyor. Hayat şartları beraberinde tükettiğimiz yiyecek, içtiğimiz içecek, zararlı madde tüketimi, az su içmek, çevresel kirlilik gibi pek çok durum öne çıkabiliyor. Ayrıca bu hastalığı tetikleyen başka hastalıklarda var. Şeker hastalığı başta olmak üzere nefritler, hipertansiyon veya kronik bir hastalığın devam ediyor olması da böbrek sağlığını bozabilmektedir.

Böbrek Hastalığına Diyalizle Son

Böbrek hastalığında kesin sonuç veren ve başarı oranı yüksek olduğu bilinen diyaliz tedavisi günümüzün en gelişmiş tedavilerinden biridir. Böbrek hastalığına diyalizle son vermek istiyorsanız Boğaziçi diyaliz merkeziyle iletişime geçmeniz yeterlidir. Tedavisinden memnun kalacağınız bu adrese iyileşme sonrası teşekkür etmek için geleceğinizi bilmelisiniz. Birçok böbrek hastası burada tedavi olma beraberinde sağlığına yeniden kavuşmuş bulunuyor. Bir hastanın yaşamına dokunmak ve hastanın iyileşmesini sağlamak Boğaziçi diyaliz merkezi için önemli rol oynuyor. Hastalara kazanç gözüyle bakmayan bu adres gerçek tedavi imkânı sunarak doğru hasta bakımında öncü davranıyor.

Yorum Yap