1. Anasayfa
  2. Alışveriş

Tasarım Hediyeler ve Hediye Fikirleri

Tasarım Hediyeler ve Hediye Fikirleri
Tasarım Hediyeler ve Hediye Fikirleri
0

Bazen sevdiklerinizi mutlu etmek için onlara ansızın hoş sürprizler yapmak istersiniz. Bazen de Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgiler Günü gibi özel zamanlarda değer verdiğiniz kişiler için hediye almak isteyebilirsiniz. Belki de eşinizle geçirdiğiniz uzun yılları kutlamak adına evlilik yıldönümünüz için onu değerli hissettirecek bir hediye bakıyor olabilirsiniz. Doğum günleri de yılda bir kere sevdiğimiz insanları mutlu etmek için harika bir fırsattır.

Tasarım Hediye Fikirleri

Hediye alacağımız kişinin zevklerini göz önüne alarak doğru ve etkili seçimler yapmamız mümkündür. İşte bazı tasarım hediyeler ve hediye fikirleri:

Kupa

Hayatınızda önemli olan kişiler için alabileceğiniz en özel hediyelerden biri kupadır. Üzerinde birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafın yer aldığı ya da isim baskılı kupa modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Üzerinde hediye alacağınız kişinin mesleği ile alakalı söz ve resimler bulunan fincanlar sevimli bir seçim olabilir. ”En güzel öğretmen”, ”gıda mühendisi”, ”en tatlı anne” gibi yazı baskıları ile anlamlı hale getirilmiş kupa modelleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Ya da üzerinde değer verdiğiniz kişiye pozitif enerji verecek kısa cümleler bulunan kupa modelleri de sevimli bir hediye olabilir. Dilerseniz daha doğal tasarımlara da göz atabilirsiniz. Kaktüs şeklinde tasarlanmış yeşil bir kupa hem aksesuar olarak kullanılabilir hem de sıcak içeceklere ev sahipliği yapabilir. Zürafa şeklinde tasarlanmış bir kupa veya tutma yeri kalp şeklinde olan bir model de seçebilirsiniz. Eğer hediye almak istediğiniz kişi sıkı bir Türk kahvesi düşkünüyse onun için tasarım bir fincan tercih edebilirsiniz. Üzerinde farklı figürlerin ve kabartmaların yer aldığı seramik, el yapımı fincanlar Türk kahvesi keyfini daha anlamlı hale getirebilir. Eskitme el yapımı fincanlar da otantik görünümleri ile hediye alacağınız kişinin beğenisini kazanabilir.

Tasarım Hediyeler ve Hediye Fikirleri
Tasarım Hediyeler ve Hediye Fikirleri

Hediye Kutusu

Eğer hayatınızda önemli yere sahip olan kişiye birkaç hediyeyi bir arada sunmak istiyorsanız onu şaşırtacak bir kutu tercih edebilirsiniz. Tasarım hediye kutularının içerisinde; mum, kitap, çikolata, kupa, şekerleme, aksesuar, not defteri, kalem gibi eşyalar bulunabilir. Dilerseniz onu nostaljik bir yolculuğa çıkararak; eskitme araba, masa saati gibi eşyaların bulunduğu bir hediye kutusu alabilirsiniz. Hediye kutusunu eşiniz ya da sevgiliniz için tercih etmek istiyorsanız birlikte çekilmiş romantik bir fotoğrafınızı kutunun üzerine bastırabilir, içinde de kalp şeklinde çikolatalar ve minik anlamlı hediyeler olmasını tercih edebilirsiniz. Bitki çayı konseptli olan tasarım kutu hediyeler de vardır. Kutunun içerisinde; onun içmekten keyif aldığı bir bitki çayını tercih edebilir ufak bir demlik ve fincan ile de hediyenizi tamamlayabilirsiniz.

Dekoratif Obje

Çoğu kişi için dekoratif obje bir mekânın olmazsa olmazları arasında yer alır. Özellikle de hediye alacağınız kişi bir kadınsa hediye olarak dekoratif obje alma konusunda çok da kararsız kalmanıza gerek yok. Ancak seçilecek objenin hediyenin amacına uygun olması ve tasarım bir ürün olması da oldukça önemlidir. Hediye almak istediğiniz kişi yoga yapmaktan keyif alıyor olabilir. O zaman onun için bir yoga yapan insan heykeli satın alabilirsiniz. Mutlu aileyi temsil eden ”anne, baba, çocuk” temalı olan biblolar da seçenekleriniz arasında yer alabilir. Seramik ya da porselenden yapılmış özel tasarım vazo modelleri, dünya haritasını yansıtan bir obje, yüz şeklinde dizayn edilmiş biblolar arasından seçim yapabilirsiniz. Afrikalı kadın figürleri de etnik detayları ile dikkat çeken tasarım hediye seçenekleri arasında yer alır.

Bitki

Bazı kişiler bitkilere olan düşkünlüğü ile bilinir. Böyle kişilerin evine gittiğinizde her köşede bir kaktüs, çiçek ya da sukulent gibi bitkilere rastlayabilirsiniz. Eğer değer verdiğiniz kişi bitkilerden hoşlanıyorsa onun için ölümsüz bir çiçek hediye alabilirsiniz. Yapay sukulent ve kaktüslerin gerçeğinden ayırt edilemeyecek şekilde tasarlanmış olanları vardır. Tasarım yapay bitkilerin kişiye özel olarak hazırlanan aranjmanları da vardır. Dilerseniz onun için bir teraryum satın alabilir, sevdiği bitkileri bir arada görmesini sağlayabilirsiniz. Cam fanusun içinde yer alan bu canlı bitkiler bulundukları yere hoş bir dekoratif hava katma konusunda da oldukça etkilidir. Hatta içerisinde yapay bir deniz, plaj ve minik insanların bulunduğu bir teraryum da tercih edebilirsiniz. Minik bir lamba ile aydınlatılan cam fanusun içerisinde sevgililerin bulunduğu romantik bir teraryum da âşık olduğunuz kişi için harika bir hediye fikri olabilir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir