1. Anasayfa
  2. Kimdir

Paket Taksi Kurucusu Raşit Emir Süer Kimdir? (2023)

Paket Taksi Kurucusu Raşit Emir Süer Kimdir? (2023)
0

Paket taksi, özellikle tüm dünyayı saran Covid-19 zamanında dışarıdan siparişler için önemli hale gelen ve başarılı olan girişimlerden biridir. Paket taksi kurucusu Raşit Emir Süer için “Kimdir, kaç yaşında, nereli?” gibi araştırmalar oldukça sık yapılmaya başlanmıştır. Paket taksi kurucusu Raşit Emir Süer yaptığı çeşitli röportajlarla birlikte insanların dikkatini çekmiş, iş odaklı sosyal medya paylaşım platformu olan LinkedIn’da iş bulamayan kişilere kapısını açması gibi davranışlarıyla birçok kişinin takdirini toplamıştır.

Paket Taksi

Raşit Emir Süer‘in kurucu olarak görev aldığı girişim olan Paket Taksi, yeni birçok girişimin de öncüsü olmuştur. Bu girişimin geçmiş zamanlarda uğradığı başarısızlıklar, Emir Süer’in uğradığı zarardan sonra geçirdiği süreç ve tüm bu olumsuzlukların ardından ulaştığı başarı; girişim dünyasında büyük bir ses getirmiş ve takdir edilmiştir. Paket Taksi‘de 2023 yılı itibariyle 5 binden fazla çalışanın yer aldığı bilinmektedir. Peki, Paket Taksi nedir? Paket Taksi ne işe yarar? Paket Taksi kurucusu Raşit Emir Süer kimdir?

Paket Taksi Nedir? Paket Taxi Ne İşe Yarar?

Paket Taksi, geçtiğimiz yıllarda %60 ortaklığı Migros A.Ş tarafından satın alınmış başarılı girişimlerden bir tanesidir. Sistemin temel mantığı restoran ve lokantaların sipariş süreçlerini kolaylaştırmak ve müşterilerin kurye taleplerini en iyi şekilde sağlamak üzerine kurulmuştur. Paket Taxi, diğer kargo ve kurye firmalarının aksine anlık teslimatlara ve anlık takiplere oldukça önem vermektedir.

Kurulduğu yıllardan bu yana birçok kez başarısızlığa uğramış olsa da Paket Taksi yakın zamanda çok büyük başarılara imza atmıştır. Kurucusu Raşit Emir Süer, bu girişiminin ardından adını tüm Türkiye’deki ve dünyadaki iş alanlarında duyurmaya başlamıştır. Girişiminden önceki hayatında da sporla ilgilenen Süer, Paket Taxi gibi harika bir girişimin ardından çeşitli ödüller kazanmış ve özellikle girişimci kişiler tarafından araştırılmaya başlanmıştır.

Paket Taksi Kurucusu Raşit Emir Süer Kimdir?

Kendisi hakkında internet ortamında çok uzun detaylar bulunmasa da Raşit Emir Süer, zaman zaman çeşitli röportajlara ve sohbetlere katılarak kendisinden bahsetmektedir. 1984 yılında, Ordu’da dünyaya gelmiş olan Raşit Emir Süer, 2016’da Paket Taxi gibi harika bir girişimin ilk adımlarını atmaya başlamıştır. Raşit Emir Süer’in bu girişimi bir müddet başarısızlığı görse de zamanla taşlar yerine oturmaya başlamış, bir noktadan sonra oldukça geniş kitlelere yayılmış ve başarı elde etmiştir.

Emir Süer yaptığı röportajlarda çok zor zamanlar da geçirdiğini, zorluğun ve yokluğun ne olduğunu iyi bildiğini ifade etmektedir. Özellikle Paket Taxi’nin kuruluş dönemlerinde uğradığı başarısızlıklar nedeniyle zor zamanlar yaşadığını ifade eden Süer, StoryBox YouTube girişimcilik kanalında yaptığı röportajda şu sözlere yer vermiştir;

  • Raşit Emir Süer; “Cebimde sadece 140 lira param vardı. Ben o zamanlar evimden işe gidiyormuş gibi çıkar, her akşam eve sanki işten geliyormuşum gibi, sanki yorgunmuşum gibi dönerdim. bu süreç beni çok yıprattı. Üstelik ortağım Serkan’ın sorumlulukları, onun da ailesinin sorumlulukları sırtımdaydı. Yanlış bir kararla kendi ailemin, ortağım Serkan’ın, onun ailesinin hayatını etkilemekten çekindiğim zamanlar oldu. Ancak Paket Taksi başarıya ulaştı, zor zamanlar geçirsek de yılmadan, pes etmeden bu girişimin hak ettiği yere geldik. Paket Taxi’de bir zamanlar kurucu da bendim, müşteri temsilcisi de bendim, operasyon uzmanı da bendim. Biri aradığı zaman önce telefonu müşteri temsilcisi olarak açar, ardından sizi kurucumuz Emir Bey’e yönlendiriyorum derdim.” 

Raşit Emir Süer’in elde ettiği başarılar iş dünyasında birçok ödüle layık görülmüş, ekibi hız kesmeden büyümeye devam etmiştir. Girişim dünyasına harika bir örnek olarak yansıyan Paket Taxi’nin ardından Türkiye’de bu alanda birçok yeni girişim de ortaya çıkmıştır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir