1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Keep Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Google Keep Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Google Keep Nedir? Özellikleri Nelerdir?
0

Google Keep, Android ve İOS işletim sistemleri için özel olarak tasarlanan mobil uygulamadır. 20 Mart 2013 tarihinde kullanıma sunulan ve oldukça kısa bir süre içerisinde popüler hale gelen söz konusu uygulama, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Son derece gelişmiş özelliklere sahip olan mobil uygulama da aynı zamanda çoklu dil desteği de bulunmaktadır. Peki, Google Keep nedir, özellikleri nelerdir? Dilerseniz, birçok kişi tarafından merak edilen bu soruların yanıtlarını gelin ayrıntılı ve bir o kadar da detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Google Keep Nedir?

Google Keep, Google şirketi tarafından özel olarak geliştirilen mobil not tutma uygulamasıdır. Android ve İOS işletim sistemleri için özel olarak geliştirilen mobil uygulamanın aynı zamanda web sürümü de bulunmaktadır. Dilerseniz, oldukça popüler olan mobil not tutma uygulamasının özelliklerini gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

Mobil Not Tutma Uygulamasının Özellikleri

YouTube video

Google şirketi tarafından 2013 yılında kullanıma sunulan mobil not tutma uygulaması Google Keep özellikleri ile dikkat çekiyor. İşte, söz konusu uygulamanın tüm özellikleri…

1.     Sesli Not Ekleme Özelliği

Kullanıcılar, söz konusu uygulama içerisinde yer alan temel özelliği kullanarak sesli notlar kayıt edebilmektedir. Uygulama içerisinde sesli bir şekilde kayıt edilen notlar otomatik olarak yazıya çevrilmektedir.

2.     Renkli Notlar

Mobil uygulama içerisinde tuttuğunuz notları, son derece kolay ve pratik bir şekilde renklendirebilirsiniz. Ayrıca, renklendirdiğiniz bu notları da önem sırasına göre sıralayabilirsiniz.

3.     Çapraz Platform Desteği

Google, şirketinin geliştirdiği mobil not tutma uygulamasında çapraz platform desteği de bulunmaktadır. Kullanıcılar, uygulama içerisinde tuttuğu notlara hem bilgisayarlarından hem mobil cihazlarından hem de akıllı saatlerinden kolaylıkla ulaşabilmektedir.

4.     Konuma Dayalı Hatırlatma ve Resim Ekleme Özelliği Google Keep Uygulamasında Bulunuyor

Kullanıcılar, mobil uygulama içerisinde bulunan özelliği kullanarak notlarına konum, hatırlatma ve resmi ekleyebilmektedir. Üstelik, uygulama içerisinde tutulan notlar ve resimler de son derece kolay ve pratik bir şekilde diğer kullanıcılar ile paylaşılabilmektedir.

Google Keep İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google şirketinin özel olarak geliştirdiği mobil not tutma uygulaması, son derece kolay ve pratik bir şekilde indirilebilmektedir. Söz konusu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz…

  • Mobil not tutma uygulamasını Android işletim sistemine sahip olan cihazlarınıza indirmek için tıklayınız.
  • Mobil not tutma uygulamasını İOS işletim sistemine sahip olan cihazlarınıza indirmek için tıklayınız.
  • Mobil not tutma uygulamasına bilgisayar üzerinden erişebilmek için tıklayınız.

Google Keep Güvenli Mi?

Son dönemin en popüler not tutma uygulamalarından biri olan Google Keep, son derece güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Uygulama içerisinde tuttuğunuz notlar, oldukça güvenli bir şekilde muhafaza edilmekte ve saklanmaktadır. Kullanıcılar, aynı zamanda uygulama içerisinde bulunan notları da manuel olarak arşivleyebilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir