1. Anasayfa
  2. Dekorasyon

Son Moda Duvar Kağıdı Modelleri

Son Moda Duvar Kağıdı Modelleri
Son Moda Duvar Kağıdı Modelleri
0

Geçen yıllar yaşam tarzlarında olduğu gibi dekorasyon zevklerini de farklılaştırır. Son moda duvar kağıdı modelleri ile güncel trendlere uyum sağlamak mümkün olur. Her yıl belli aralıklar ile yeni ürünler sergilenir. Genel olarak sergilenen bu ürünler aslında o anki güncel duvar kağıdı modasının da bir yansımasıdır. Kimi kullanıcı bu modelleri tercih ederken kimi de geleneksel tarzlar ile yaşam alanını süslemeyi tercih etmektedir. Fakat hangisi olursa olsun her zaman için şıklık ve zarafet ön plandadır.

Bir evin ya da ofisin enerjisini belirleyen iki önemli faktör var. Bunlardan ilki son moda duvar kağıdı modelleri iken diğeri karo halı kullanımıdır. Zira kapalı alanlarda göze en çok hitap eden iki farklı alana döşenmektedir. Seçimler yapılırken acele karar verilmemeli, doğru analizler yapılarak sağlıklı sonuçlar alınmalıdır. Örneğin koyu renkte bir zemin döşemesi olan bireyler duvarlarda daha soft ve açık renklere yönelmelidir. Ancak bu şekilde içeriye daha iyi ışık girmesi sağlanabilir. Zira bilindiği üzere duvar kağıtlarında ışığı çeken ve güzel yansıtan bir özellik vardır.

Temel olarak ele alındığında duvar kağıdı özel ürün ve yapıştırıcılar ile duvarlara uygulanan bir iç dekorasyon malzemesidir. Eskiden lüks bir tercih olarak görülmekteydi. Ancak günümüzde hemen herkes kolayca bu sistemlere ulaşabiliyor. Üstelik inşaat firmaları da yeni dairlerinde bu ürünleri mutlaka tercih ediyor. Tıpkı karo halı ürünleri gibi binaların yapım aşamasında tercih edilerek mülklerin dekoratif şıklıkları arttırılıyor.

Koridor Duvar Kağıdı Modelleri

Son Moda Duvar Kağıdı Modelleri
Son Moda Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıtları evlerde çok sık tercih edilmektedir. Salon, mutfak, koridor, çocuk odaları… Hatta son yıllarda ürünlerin kalitesindeki artış sayesinde banyolarda dahi kullanılmaktadır. Bazı kaliteli ürünler su ve nem tutmuyor. Lakin en çok kullanılan kısım ise koridorlar olarak görülmektedir. Bu sebeple koridor duvar kağıdı modelleri kullanıcıların en çok arayış içerisinde olduğu konulardan birisi. Gelin birlikte detaylara bir göz atalım.

Koridor, salon ya da mutfak gibi alanlarda duvar kağıtları seçilirken bazı hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru seçimler her zaman şıklığı arttırmaktadır. Duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilmeli konusunu birkaç maddede açıklamakta fayda var. Çünkü seçimler, alandaki tüm dekoratif dengeleri değiştirebilecek güce sahiptir.

  1. Geleneksel tarzdaki yaşam alanlarında ağırlıklı olarak koyu renkli unsurlar görülür. Bu sebeple zıt bir seçim yolu gözetilmeli ve açık renkte duvar kağıdı tercih edilmelidir.
  2. Mutfak, çocuk odası veya koridor gibi alanlarda silinebilir özellikte ürünler seçilmesi önemli bir konu. Zira dış faktörler ile çok sık temasa girdikleri için kolay kirlenmektedirler. Silinmeye müsait olan ürünler ile bu sorunsal kolayca giderilebilir.
  3. Salonların duvarları kaplatılacaksa daha çok gösteriş odaklı ürünlere yönelmekte fayda var. Zira buralar misafir ağırlanan mekanlar. Şıklık ve zarafet ön planda tutulmalıdır.
  4. Güneşi fazla alan odalarda solmaya karşı dirençli ürünlerin seçilmesinde fayda var. Aksi halde kısa vadede ürün deforme olur ve işlevselliğini yitirebilir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm maddelere bir de üst kalitede olması gerektiğini ekleyebiliriz. Tüm bunlara ve daha fazlasına Yeşil Parke markası üzerinden sahip olabiliyorsunuz. Eğer seçim yapmakta zorlanıyorsanız ve hatalı bir ürünü duvarınıza kaplatma çekinceniz var ise bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan fikir alabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Fiyatları 2022

Zemin kaplamada en çok kullanılan ürünlerden biri olan karo halı kadar duvar kaplamasında zirvede olan duvar kağıdı fiyatları 2022 konusu da merak edilmektedir. Kimi zaman kısa bir duvara kaplanırken kimi zaman da geniş alanlarda tercih edilen bu ürünlerin hangi fiyatlar aralığında temin edildiği merak konusu. Ancak belirtmeliyiz ki bu konuda net bir oran vermek ne yazık ki mümkün değil. Zira model ve kalite bakımında çok çeşitli yapıya sahip bir üründür. Yine de fikir vermesi açısında genel bir bilgi sunmak mümkün.

Duvar kağıdı fiyatları 2022 yılında geçtiğimiz seneye göre artış gösterse de sunduğu işlevsellik ve şıklık göz önünde bulundurulunca makul seviyede olduğu görülmektedir. Evine ofisine şıklık katmak isteyen herkes bütçesine uygun olarak bu ürünleri temin edebilir. Güvenilir, makul ve samimi fiyatlara sahip olmak için Yeşil Parke web sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir