1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Paypal Türkiye’de Var Mı? Türkiye’den 2022 Yılında Hesap Açılır Mı?

Paypal Türkiye’de Var Mı? Türkiye’den 2022 Yılında Hesap Açılır Mı?
0

Paypal Türkiye’de var mı? Sorusu pek çok tasarımcı ve yurt dışına iş yapan insanlar tarafından merakla araştırılmaktadır. Uluslararası ödeme aktarımı yapılmasına destek olan Paypal firması yaklaşık 202 ülke vatandaşı tarafından ciddi bir kullanıcıya sahiptir. Büyük kuruluşlarında ödeme yönteminde özenle tercih ettiği Paypal firmasının Türkiye’de de olup olmadığı merak edilen konular arasında yer almaktadır.

paypal-türkiyede-var-mi (3)

Tasarımcıların yurt dışına yaptıkları işten para alabilmesi adına Paypal hesabı araştırması yapan insanlar nasıl hesap açabileceklerini ve Türkiye’den de işlem yapıp yapamayacaklarını merak etmektedir. Bizler de bu insanların sorularına yanıt verebilmek adına Paypal Türkiye’de var mı sorularını bugün sizler için detaylı bir şekilde anlatacağız.

Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle Paypal hesabının nasıl açılacağını merak eden insanların sorularını cevaplandırmak gerekirse APP STORE ve PLAY STORE de bulunan uygulamasını telefonunuza ya da tabletinize indirerek kolay bir şekilde hesap sahibi olabilirsiniz.

paypal-türkiyede-var-mi (2)

Ayrıca web sitesi üzerinden de kolaylıkla ücretsiz kayıt gerçekleştirerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Son yıllarda sanal paralar üzerinden de işlem yapmaya başlayan Paypal tüm kullanıcıları tarafından özenle tercih edilmekte ve müşterileri memnuniyetini her zaman dile getirmektedir.

Paypal Türkiye

paypal-türkiyede-var-mi (4)

Paypal Türkiye’de var mı? Sorusunu aydınlatmak gerekirse 2016 yılına kadar ülkemizde de kullanılan bu uygulama 2016 yılından itibaren kapatılmıştır. Bankacılık Devlet Denetleme Kurulu tarafından lisansı iptal edildiğinden dolayı kapanan uluslararası para transfer firması pek çok kullanıcının da mağdur olmasına neden olmuştur.

Türkiye’den Paypal Hesabı Açmak

paypal-türkiyede-var-mi (2)

Türkiye de kapandığından dolayı insanlar Paypal hesabını yine de açabilir miyim diye merak etmektedir. Ancak kayıt sırasında IP görüntülemesi yapan uygulama Türkiye’den giriş yaptığınızı anladığı an kayıt işlemlerini tamamlayamayacağınıza dair uyarı vererek Türkiye’den kayıt yapmanızı önlemektedir.

Paypal Türkiye’ye Gelecek Mi?| Paypal Türkiye’de Var Mı?

Paypal Türkiye’de var mı? Sorusuna olumsuz cevap alan kullanıcılar peki, Türkiye’ye yeniden gelecek mi diye merak etmektedir. Ancak şu an için maalesef ki bu uygulamanın gelmesi için bir adım atılmış değildir.

paypal-türkiyede-var-mi (5)

Bankacılık Devlet Denetleme Kurulu lisans vermek için Türkiye’de ofis açmalarını ve evraklarını en az 10 yıl süreyle Türkiye’de bulundurmasını talep etmektedir. Ancak şirkette bu durumu kabul etmediğinden dolayı şu an ki duruma bakış hala bu uygulamanın aktifleşmesi olumsuz durumda görülmektedir. Lakin Paypal firması Türkiye’de yeniden faaliyete geçmek için çaba sarf ettiklerini her fırsatta özenle belirtmektedir.

Paypal Türkiye’de Neden Yasak

Paypal uygulamasının gerçekte neden ülkemizde yasaklandığı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Öncelikle Bankacılık Devlet Denetleme Kurumunun lisans vermemesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi kontrol edilebilir bir ağa sahip olmadıklarından dolayıdır.

paypal-türkiyede-var-mi

Bu durumda kara para aklanabilmesine sebebiyet verdiğinde dolayı Bankacılık Devlet Denetleme Kurulu Türkiye’de bir temsilcilik açılmasını ve en az 10 yıl süre ile evrakların Türkiye de muhafaza edilmesini talep etmiştir.

paypal-türkiyede-var-mi (8)

Ancak Paypal grubu bu duruma onay vermediğinden dolayı Türkiye’de lisansını kaybetmiştir. Henüz Bankacılık Devlet Denetleme Kurumu bu düşüncesinden vazgeçmemiştir. Lakin Paypal şirketi de bu durumu onaylamadığından dolayı maalesef ki Paypal Türkiye kapalı kalarak kullanımı engellenmektedir.

Paypal Türkiye’de Yasak Mı 2021

Paypal Türkiye’de var mı? Yasak mı soruları geçtiğimiz yılın en sık sorulan soruları arasında yer almıştır. Ancak maalesef ki yukarıda da bahsettiğimiz gibi ne Bankacılık Devlet Denetleme Kurulu kararından vazgeçmekte ne de Paypal firması hesapların kontrol edilebilmesine müsaade etmektedir.

paypal-türkiyede-var-mi (9)

Ancak yurt dışından mail olarak para transferi gerçekleştiren Paypal firması yerine ülkemizde de kullanılabilen pek çok uluslararası para transfer şirketleri bulunmaktadır. Paypal hesabı aktifleşene kadar Wise gibi pek çok firmanın ödeme yöntemlerini tercih ederek de para kazanmaya devam edebilirsiniz. Her ne kadar hiçbir kuruluş Paypal firması kadar geniş ağa sahip olmasa da alternatiflerinin gün gittikçe arttığı da görülmektedir.

Paypal Türkiye’ye Gelecek Mi 2022

2022 yılında da tasarımcı ve yurt dışı ile iş birliği yapan pek çok kullanıcı Paypal Türkiye’ye gelecek mi sorularını araştırmaktadır. Ancak maalesef ki bu konuda herhangi bir iyileştirici adım atılmamıştır. Bu sebepten dolayı yolunuza şimdilik alternatif kuruluşlar ile devam etmeniz tavsiye edilmektedir.

paypal-türkiyede-var-mi (10)

Bugün sizler için Paypal Türkiye’de var mı? Sorularını cevaplandırdık. 2022 yılının son aylarına yaklaştığımız bu zamanlarda da Paypal erişime açılmadığından dolayı bu yıl içerisinde de Paypal firmasına lisans onayının çıkmayacağı kesin bir şekilde net diyebiliriz. Kazanç için mutlaka alternatiflerinizi denemenizi tavsiye ederiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir