1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Mümkün mü? | 2024

PayPal Türkiye, 2016 yılında lisans alamadığı için faaliyetlerini durdurdu. Ancak bazı kullanıcılar VPN aracılığıyla hala PayPal hizmetinden yararlanabilmektedir. 2024 yılında Türkiye'den PayPal hesabı açmak mümkün olabilir. Bunun için VPN hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Hesap açmadan önce güncel bir Amerikan adresi ve telefon numarası gerekmektedir. Bu yöntem yasal olmamakla birlikte, birçok insan tarafından tercih edilmektedir. VPN ile yapılan Paypal hesap açma işlemlerinde güvenlik sorunları ve hesap kapatılma riski bulunmaktadır.

Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Mümkün mü? | 2024
Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Mümkün mü? | 2024
2

PayPal Türkiye faaliyetlerine bilindiği üzere Haziran 2016 tarihinde son vermişti. Türkiye pazarından çekilme kararı alan PayPal, o dönem BDDK’ dan lisans alamamıştı. BDDK’ dan lisans alamayan PayPal, Türkiye’ deki finansal faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Peki, Türkiyeden Paypal hesabı açmak mümkün mü, mümkünse nasıl açılır?

Her ne kadar PayPal, ülkemizde resmi olarak kullanılmıyor olsa da bazı kullanıcılar çeşitli yöntemleri deneyerek söz konusu servis hizmetinden yararlanmaya devam etmektedir. Peki, 2024 yılında Türkiyeden Paypal hesabı açmak mümkün mü? Dilerseniz, merak edilen bu sorunun yanıtını gelin kapsamlı bir şekilde birlikte inceleyelim.

PayPal Nedir?

PayPal, 1998 yılında kurulan online ödeme sistemidir. Dünyanın birçok farklı yerinde kullanılan PayPal’ ın milyonlarca aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Popülerliğini günden güne arttıran online ödeme sistemi, ayrıca kripto para piyasasına da girmiştir. PayPal kullanıcıları, 2021 yılından itibaren başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere birçok kripto parayla işlem yapabilmektedir.

PayPal şirketi, kripto para borsası için ayrıca Paxos isimli kuruluşla da özel bir ortaklık kurmuştur. Dünya genelinde aktif bir şekilde kullanılan online ödeme sistemi, ne yazık ki 2016 yılından bu yana ülkemizde resmi olarak kullanılmamaktadır.

PayPal Türkiye’ de Neden Faaliyetlerini Durdurdu?

Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Mümkün mü? | 2024
Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Mümkün mü? | 2024

PayPal, Haziran 2016 tarihinde finansal faaliyetlerini resmi olarak ülkemizde durdurdu. O dönem büyük ses getiren olayın nedeni ise tamamen lisans anlaşması. 2014 Tarihinden itibaren PayPal’ ın lisans alabilmesi için süre tanınmıştı. Fakat, BDDK tarafından tanınan süre de ne yazık ki online ödeme servisi, lisans alabilmek için herhangi bir girişimde bulunmadı.

Lisans alamayan PayPal, 2016 tarihinde tüm işlemleri durdurarak bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda “Gelecekte Türkiye’ deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir” dendi.

PayPal Türkiye Hesap Açma 2024

Türkiyeden Paypal hesabı açmak için son derece kolay ve pratik bir şekilde işlem yapılabilmektedir. Her ne kadar bu işlem yasal olmasa da birçok kişi, bu yöntemi kullanarak ülkemizde online ödeme servisini kullanabilmektedir.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikli olarak VPN bağlantısı ile PayPal Amerika sitesine girmeniz gereklidir. Amerika Birleşik Devletleri uzantılı siteye girdikten sonra adım adım hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizi ve Amerika Birleşik Devletleri’ ne ait telefon numarasıyla birlikte adresi doğru girdikten sonra hesap açma işleminiz başarıyla tamamlanacaktır. VPN ile açtığınız hesaplara Payoneer hesabınız ile PayPal’ a para yükleyebilir ve yine Payoneer hesabınız ile kolaylıkla para çekebilirsiniz. Ayrıca, Payoneer hesabınızı kullanarak da PayPal doğrulaması yapabilirsiniz.

PayPal Hesabı Açmak İçin Neler Gereklidir?

2024 Yılında Türkiyeden Paypal hesabı açmak için bazı detayları bilmeniz gereklidir. İşte, PayPal Türkiye hesap açma işlemi için bilmeniz gereken tüm detaylar…

  • Hesap açma işlemini yapabilmek için VPN hizmetine ihtiyacınız bulunmaktadır.
  • VPN Hizmetine sahip olan kullanıcılar, işlemlere devam edebilmek için mutlaka aktif bir mail adresine gereksinim duymaktadır.
  • Tüm bunların yanı sıra Amerika Birleşik Devletlerin de hesap açmak isteyen kişilerin mutlaka güncel bir Amerikan adresine ve Amerikan telefon numarasına ihtiyacı vardır.

Yukarıda yer alan gereksinimleri karşılayan kişiler, VPN aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri üzerinden PayPal hesabı açabilmekte ve ülkemizde aktif bir şekilde kullanabilmektedir.

PayPal Hesabı Ücretli Mi?

Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Mümkün mü? | 2024
Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Mümkün mü? | 2024

VPN Yöntemini kullanarak Türkiyeden Paypal hesabı açmak isteyen kişiler, temel de tüm işlemleri ücretsiz bir şekilde yapabilmektedir. Fakat, profesyonel ve kaliteli VPN hizmetinden yararlanarak hesap açma işlemini yapmak isteyen kişiler, ortalama 1 dolar ile 10 dolar arasında değişen ücretleri ödemektedir.

Türkiyeden Paypal Hesabı Açmak Yasal mı?

Türkiyeden Paypal hesabı açmak işlemi, resmi olarak ne yazık ki yapılamamaktadır. Fakat bazı kullanıcılar, online ödeme servisini kullanabilmek için çeşitli yöntemleri deneyerek hesap açma işlemleri yapabilmektedir. Her ne kadar bu yöntem yasal olmasa da ülkemizde binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir.

Editörün okuma Önerisi: Finansbank Kredi Erteleme Var mı?

VPN Hizmeti kullanılarak yapılan hesap açma işlemlerinde çeşitli güvenlik sorunları da meydana gelebilmektedir. PayPal, VPN yöntemini fark ettiğinde sizden ekstra olarak birtakım belgeler talep edebilmektedir.

Talep edilen bu belgelerin temin edilmemesi durumunda ise hesabınız kapanabilmektedir. PayPal Türkiye üzerinden erişebilmek ve hesap açabilmek için mutlaka dikkatli olunmalı ve bilgilerinizi doğru bir şekilde sisteme girmelisiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 15 Ekim 2021

    valla hesap açmak dışında her şey okudum. clickbait içeriklerle reklam geliri elde etmek hiç de etik değil. google da sıralama yakalamışken keşke başlıkla uyumlu içerik üretseniz de insanlar faydalansa. kullandığım web toolarında siteye eksiyi bastım. iş modelinizi güncellemeniz dileğiyle iyi çalışmalar.

  2. Paypal hesap açma hususunda gerekli olan tüm bilgiler yazımızın içerisinde mevcut. Ancak zor ve riskli bir işlem. Yazıyı dikkatlice okuyarak VPN ve yurtdışı telefon hattı temin ettikten sonra hesap açma işlemini yapabilirsiniz. Teşekkür ediyoruz zaman ayırıp yazımızı okuduğunuz için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir