1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Paypal Benzeri Site Var Mı? Alternatif 6 Site

Paypal Benzeri Site Var Mı? Alternatif 6 Site
0

Paypal benzeri site arayışı özellikle yurt dışına para transferi yapmak isteyen ya da ödeme almak isteyen insanların sıklıkla araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Paypal Şirketinin lisansı 2016 yılının haziran ayında Bankacılık devlet denetleme kurulu tarafından iptal edildikten sonra şirket Türkiye’den çekilmiştir.

paypal-benzeri-site (9)

Bu durum karşısında da yurt dışıyla devamlı alışveriş yapan pek çok insan zor duruma düşmüş ve hangi site ile işlemlerini yürütebileceğini araştırmaya başlamıştır.

paypal-benzeri-site (1)

Bizler de bugün sizler için alternatif olarak kullanabileceğiniz en iyi şirketleri araştırdık. Sizler de paypal benzeri site arayışındaysanız yazımızın devamına mutlaka göz atmanızı sizlere önerdiğimiz şirketlerin avantajlarına bakmanızı tavsiye ederiz.

Paypal Alternatifi 2022

PayPal alternatifleri 2022 yılında da sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yıllardır hala Türkiye ayağını tekrardan faaliyete geçirmek için uğraşmayan site sebebiyle insanlar paypal benzeri site arayışlarını her geçen gün artırmakta ve artan online alışverişler ile güvenli ödeme alıp gönderebilecekleri uygulamaları bulmaya çalışmaktadır. Belki Türkiyede paypal hesabı açmak zor görünse de bu şirkete benzerliği ile kullanım kolaylığı sunan 6 siteyi hizmetinize sunuyoruz.

1.Wise

paypal-benzeri-site (8)

Paypal benzeri site denildiği zaman akla ilk gelen siteler arasında Wise şirketi yer almaktadır. Düşük işlem ücreti ile pek çok kullanıcısını memnun eden site piyasa döviz kur işlemlerini baz alarak ödeme gerçekleştirmektedir. Uluslararası tüm alışverişler için uygun olan site çoklu döviz hesabı açabilmenize de imkân sunmaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal hesap açabileceğiniz sitede aynı zamanda yurt dışında hesap oluşturma ve banka hesap bilgilerine sahip olma gibi çeşitli avantajlarınız bulunmaktadır.

2. Payer

paypal-benzeri-site (2)

Yurtdışından ödeme almak ve çoklu para transfer işlemleri yapmak isteyen insanlar için birebir olan site farklı para birimleri ile rahatlıkla alışveriş yapabilme imkânını sizlere sunmaktadır. Paypal benzeri site uygulamaları arasında yer alan bu şirket dünyanın dört bir tarafından ödeme alabilmenize de ödeme yapabilmenize de kolaylıklar sunmaktadır.

3.İyzico

PayPal alternatifi 2022 arayışlarında özellikle Türkiye içerisinde en çok talep gören sitenin İyzico olduğu görülmektedir. Türkiye firması olan bu site özellikle ülkemizde en sık kullanılan finansal teknoloji şirketlerindendir. Kısa kurulumu ve kolay kullanımı ile müşterilerini memnun eden firma aynı zamanda uygun komisyon imkânı da sunmaktadır.

paypal-benzeri-site (7)

7\24 canlı destek hatları ile tüm sorunların çözülmesine destek olmakta banka kartınız olmadan kolay bir şekilde alışveriş yapabilmenize destek olmaktadır. Paypal benzeri site önerileri arasında en güvenli şirketlerden olan İyzico, link yöntemi ile kolay ödeme alabilmenize imkân sağlamaktadır.

4.Payoneer

Payoneer, çevrimiçi para transferi işlemleri ile müşterilerini memnun etmektedir. Paypal benzeri site olarak kullanılsa dahi bağlı olarak çalıştığı kuruluş ağları ile tüm dünyayla olan mesafenizi kısaltmanıza destek olmaktadır. Popüler şirketler tarafından da desteklenen bu site, Paypal gibi hem hızlı transfer imkânı sunmakta hem de uygun komisyon ücretleri talep etmektedir.

paypal-benzeri-site (5)

Doğrudan banka havalesini de sizlere sunan firma ayrıca uluslararası ön ödeme kartı ile kullanıcılarını mutlu etmektedir. Payoneer mi Wise mı? Diye sıklıkla araştırılan bu soruya cevap vermek gerekirse her ikisi de paypal sitesi ile benzemektedir. Ancak Payoneer şirketi desteklendiğinden ve ağının geniş olmasından dolayı insanlar tarafından özellikle tercih edilmektedir. Tek büyük sıkıntısı ise kart yenileme ücretinin yüksek olmasıdır.

5.Google Pay

Paypal alternatifi siteler arasında olan Google pay, kolay ödeme yöntemi oluşturarak çevrimiçi alışveriş yapabilmenizi kolaylaştırmaktadır. Paypal benzeri site olarak görüldüğünden dolayı pek çok müşteri tarafından özenle tercih edilmektedir. Ancak en büyük tercih edilme sebepleri arasında diğer sitelere nazaran ekstra koruma uygulaması olduğunu da belirtmek isteriz.

paypal-benzeri-site (3)

Kredi kartı ödeme işlemlerinde yer alan güvenliğe ek olarak sürekli numaraları değişen ve bilgilerin güvende kalmasına yardımcı olan güvenlik ağı sebebiyle de insanlar tarafından özenle tercih edilmektedir. Ayrıca hızlı kolay ve NFC tabanlı oluşu insanların bu siteden memnun kalmasına neden olmaktadır.

6. Moneygram Paypal Benzeri Site

PayPal Alternatifi siteler arasında yer alan son sitemiz ise Moneygramdır. Diğer tüm sitelerin arasında en kolay kullanımı sunmasıyla meşhur olan bu site elektronik cüzdan, banka hesabı ve pek çok ödeme yöntemini müşterilerine bir arada sunmaktadır. Dünyanın hemen her noktasına erişim sağlayabilmenize imkân sunan paypal benzeri site aynı zamanda sizlere hesabınız üzerinden faturalarınızı ödeyebilme kolaylığını da sunmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir