1. Ana Sayfa
  2. İnceleme

Kartal Diyaliz Merkezi İle Gelen Umut!

Kartal Diyaliz Merkezi İle Gelen Umut!
+ - 0

Kartal diyaliz merkezi böbrek hastalarına umut ışığı saçıyor. Çünkü bu diyaliz merkezi yenilenmiş cihaz donanımı ile mevcut tedavi yöntemlerinin üzerine çıkan bir adres şeklinde tanımlanıyor. Diyaliz merkezi Kartal şeklinde arandığında ise tedavi alanına ulaşım kolaylaşmaktadır. Adres linkinin paylaşılmasındaki sebep ise yanlış adrese değil doğru tedavi alanına yönlendirmektir.

Dünya çapında kronik böbrek yetmezliği yaşayan birçok insan vardır. Bu insanların büyük bölümü diyaliz ile tedavi olma şansı bulurken bazıları da erken tedavi olmadığı veya son çarenin yetersiz kalması nedeniyle yaşamdan kopmaktadır. Bu durumla yüzleşmek oldukça acı olup kişinin hayatında derin travmalar oluşturur. İstanbul kapsamında açılan diyaliz şubeleri esasında temele ve profesyonelliğe dayanan böbrek hastalığının tedavi şekliyle ilgilidir.

Hizmetlerini Başarı İle Sürdüren Kartal Diyaliz Merkezi

Böbrek yetmezliği her geçen gün yaygınlaşan bir sağlık sorunudur. Bu hastalığın sebepleri arasında sıkça rastlanan genel durum kişide oluşan böbrek enfeksiyonlarıdır. Ayrıca reçetesiz ilaç kullanımı da bu hastalığın başlangıcı sayılır. Fakat insanlar aldırış etmeden kafasına göre ilaç kullanımı yapmaktadır.

Özellikle hiçbir şey olmaz diye içilen ağrı kesiciler bu hastalık için tehlikeli unsur demektir. Bunun haricinde kişinin ani yaralanmaları veya kaza geçirmesi gibi olumsuz durumlarında böbrek yetmezliği oluşturması mümkündür.

Kartal Diyaliz Merkezi İle Gelen Umut!

Böbrek yetmezliği ile karşılaşan kişiler için kesin çözüm böbrek naklidir. Fakat böbrek nakilleri kapsamında dolaylı yönden olumsuz gözüken birçok durum vardır. Öncelikli olarak organ bağışındaki yetersizlik buna bir örnek sayılır. Çünkü organ bağışı demek kişi için uyum gerektiren zorlu süreç başlatır. Oldukça meşakkatli bir süreç olduğundan ciddi tehlikelere yol açabilmektedir.

Böbrek Nakilleri

Böbrek nakli olacak kişiler genellikle en son çare şeklinde bu çözüme başvurmaktadır. Fakat nakil olma öncesine kadar muhakkak diyaliz tedavisi görmek zorundadır. Diyaliz tedavisi görmemiş olması kişinin olumsuz bir süreç yaşamasını ve can kaybıyla sonuçlanan duruma ulaşmasını sağlayabilmektedir. Çünkü sinsi şekilde ilerleyen hastalık kişinin erken yaşta hayata göz yummasını sağlayacak ciddiyete sahiptir.

Bu yüzden diyaliz tedavisinin önemi çok büyüktür. Diyaliz işlemi haftada ortalama 3 kez yapılır. Fakat hastanın yaşadığı duruma göre daha düşük veya daha çok ta yapılabilmektedir. Aylık seanslar ise ortalama 12 şeklinde bilinmektedir.

Genel olarak düzen gerektiren böbrek yetmezliği tedavisi insan sağlığında önemli role sahiptir. Çünkü vücudumuz için gerekli böbreklerin fonksiyonu çok önemlidir. Böbrekler kanın süzdürülüp vücuttaki zararlı maddelerin idrar ile dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bu arıtma işlemi her insan için geçerlidir. En sağlıklı şekilde yapılabilmesi için vücuda gerekli temel ihtiyaç sudur. Su içmek başlı başına sağlık demektir. Birçok hastalığa faydası olan su içme durumu genel bakımdan vücut için gereklidir.

Böbrek Hastalığı ve Alkol

Böbrek hastalığına sebep olan durumlardan biri de alkol kullanımıdır. Alkol kullanımı beraberinde böbreklerin fonksiyonu yitirilebilir. Alkol içerdiği bileşenler nedeniyle kişinin tüm organlarını en olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu hastalıkla bağdaşan alkol konusu ciddiye alınacak bir konudur. Özellikle erken yaşlarda başlanan madde bağımlılığı kişide psikolojik travmalar yarattığı gibi organların bozulmasına ve kaybına da sebep olmaktadır. Çoğu böbrek yetmezliği hastası bu sebeple tedaviye başlamak zorunda kalmaktadır. Ülkemizde ve dünya çapında birçok kişinin düzenli alkol kullanımı yaptığı düşünülünce çeşitli kanser vakaları başta gelmekle beraber kronik böbrek hastalığı çokça yaygın görülmektedir. Bu nedenle böbrek yetmezliği konusunda bir numaralı tehdit unsuru olarak alkol kullanımının öne çıktığı biliniyor. Çünkü alkol genel bakımdan en tehlikeli içecek olarak bilinmektedir.

 

Yorum Yap