İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları | 9 Muhteşem Kamp Alanı

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları | 9 Muhteşem Kamp Alanı
+ - 0

İstanbul’a yakın kamp alanları ile ilgili araştırmalar bugünlerde daha bir fazlalaşmıştır. Pandemiden dolayı, kısıtlamaların söz konusu olmasıyla birlikte insanlar evde oturmak yerine doğayla iç içe olacağı, huzur dolu günler geçirmek istiyor. Biz de böyle düşünenler için İstanbul’a yakın kamp yeri listesi hazırladık.

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Hangileridir?

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Kamp yapmak, insanın ruhuna ayrı bir dinginlik verir. Sabah temiz hava ve kuş sesleriyle uyanmak, güneşi hissetmek sanıyoruz ki serotonin hormonunu harekete geçiriyordur. Kendisini dış dünyadan izole etmek ve bir süreliğine de olsa derdi tasayı unutmak isteyenler için kamp yapmak vazgeçilmez bir tutkudur. Bu mevsimler ise tam da kamp yapmanın zamanıdır! İşte sizin için hazırladığımız İstanbul’a yakın kamp alanları listesi;

1 – Uçmakdere

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Kamp alanları arasında sayılan bu yer, Tekirdağ’ın Şarköy adı verilen ilçesinde bulunmaktadır. Kamp alanı olmasının yanı sıra üzüm yetiştiriciliği ile de meşhur olan bir yerdir. Uçmakdere köyünde ev sayısı çok fazla değildir, bu sebeple de çok sakin bir yerdir. Eşsiz manzarasıyla sizi büyüleyeceğine emin olduğumuz bu yer baharda ayrı bir güzeldir. Çadırınız kapıp hemen burayı ziyarete gidebilirsiniz.

2 – İğneada Longozu

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Sıradaki kamp alanımız, Kırklareli’nin Vize adlı ilçesindedir. İğneada Longozu bol yeşilliği ile dünyada az sayıda bulunan bir doğa harikasıdır. İstanbul’un gürültüsünden ya da kendi iç sesinizin gürültüsünden kaçmak ve doğanın yeşilliği ile ruhunuzu dinlendirmek isterseniz, burası sizin için biçilmiş kaftandır.

3 – Pürenli Yaylası

Pürenli yaylası, pek fazla kişi tarafından bilinmeyen yani keşfedilmemiş bir güzelliktir. Belki de bu güzelliğini keşfedilmemiş olmasına borçludur. Düzce’nin Gölyaka ilçesinde yer alan bu yayla size eşsiz bir renk cümbüşü sunar. Doğanın ne denli harika olduğunu da içinden geçirmeden duramaz insan. Burada huzur dolu bir kamp yapmak isterseniz Güzeldere şelalesi yolu üzerinden ulaşım sağlamanız mümkündür.

4 – Acarlar Longozu

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında sayabileceğimiz bir diğer seçenek ise Acarlar Longozudur. Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan bu yer, dünyanın en büyük ikinci longozu olarak bilinmektedir. Yeşilin harika tonlarıyla bazenmiş olan bu yerde istemediğiniz kadar temiz hava alabilirsiniz :). Muhteşem tabiatının yanı sıra farklı farklı hayvanlara da rastlayabilmeniz mümkündür.

5 – Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Tabiat Parkını bilinmeyen kamp alanları arasında sayabilmemiz mümkündür. Ziyaret ettiğiniz mevsime göre farklı renklerle karşılaşabilirsiniz burada. Her mevsim ayrı bir güzelliği vardır. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer alan bu tabiat parkı huzur dolu birkaç gün için değerlendirmeniz gereken bir kamp alanıdır. Çadır kurmak için alanların mevcut olması ise kamp severler için ayrı bir artıdır.

6 – Yenice Ormanları

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Karabük’te yer alan ve bulunduğu ilçenin adını alan yenice ormanları, temiz hava ve huzurun adresidir. Hayran kalacağınız bir güzelliği olan bu ormanların dört mevsim boyunca ziyaretçisi bulunmaktadır. Bu ormanların içinde 5 adet kamp alanı ve 15 yürüyüş parkuru mevcuttur. Bunların yanı sıra ise bisiklet parkurları da bulunmaktadır. Ormanla iç içe olmayı ve doğanın tadını çıkarmayı seviyor iseniz Yenice ormanlarına bir şans verebilirsiniz.

7 – Kilyos Kamp Alanı

İstanbul’a yakın kamp alanları dışında İstanbul’da kamp yapılacak yerler arayışında olanlar için tavsiye edebileceğimiz bir yerdir, Kilyos kamp alanı. Deniz kenarında bulunan bu kamp alanı denizden vazgeçemeyenler için oldukça güzel bir seçenektir. Karavanla gidilecek yerler arasında yer alan Kilyos da çadırınızı alıp ücretsiz bir şekilde kamp yapmanız mümkündür ancak sahil plajlarında kamp yapmayı tercih ederseniz ücret ödemeniz gerekmektedir. İstanbul’dan çok da uzaklaşmak istemeyenler için bu kamp alanı biçilmiş kaftandır.

8 – Kömür Limanı

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Kömür limanı, Gelibolu’da yer almaktadır. Suyunun berraklığı ve harika manzarasıyla sizi oldukça etkileyeceğine eminiz. Kamp yapmayı sevmenin yanı sıra dalgıçlığa da merakınız bulunuyor ise Kömür Limanına bir şans vermelisiniz. Sakin ve huzurlu yerleri seviyor ve tercih ediyor iseniz, yaz aylarında Kömür Limanına gitmemenizi tavsiye ederiz, o aylarda fazlasıyla bir kalabalıkla karşılaşabilirsiniz.

9 – Mudurnu Sülüklügöl

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

İstanbul’a yakın kamp alanları listemizde sayabileceğimiz sonuncu seçenek ise Mudurnu Sülüklügöldür. Bolu’da yer alan bu doğa harikası bilinene göre 300 yıl kadar önce gerçekleşen bir heyelan sonucunda oluşmuştur. Eğer kamp yapmak için burayı tercih ederseniz 9 km kadar bir yürüyüş yapmanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır, tabii kamp için göl kenarını tercih ederseniz. Ama sanıyoruz ki bu eşsiz güzelliği görmek için o yürüyüşe katlananlar elbette ki olacaktır :).         

Yorum Yap