1. Anasayfa
  2. İnceleme

En Popüler 5 İngilizce Öğrenme Uygulaması

En Popüler 5 İngilizce Öğrenme Uygulaması
0

Çağımızda artık her kişinin ikinci dili olarak İngilizceyi öğrenmesi gerektiği ve dil konusunda her bireyin kendisini geliştirmesinin özellikle kariyer yapmak için zaruri olduğu genel olarak kabul görmektedir. İngilizce bilindiği gibi akademik ve uluslararası yazışmalarda resmi dil olarak kullanılmaktadır. Herkesin severek öğrenmesine katkıda bulunacak en popüler 5 İngilizce öğrenme uygulaması hakkında kısaca bahsettik.

https://www.youtube.com/watch?v=-rfkRYotwaE

En İyi İngilizce Öğrenme Sitesi

İngilizce konuşmanın ve yazmanın yani bu dili öğrenmenin artık herkesin işine yarayacak hale geldiğini söylemeliyiz. Çünkü en ufak bir internet araştırmasında bile İngilizce siteler karşınıza çıkabilmekte ya da farklı yabancı sitelerden alışveriş yaparken dahi yine bu dili bilmek işinizi oldukça kolaylaştırabilmektedir.

Tüm bunların yanında akademik ya da resmi olarak yazışmalarda ortak dil genellikle İngilizce seçilmektedir. İngilizce bilmek sizleri her zaman bir adım daha öne çıkaracak yeteneklerinizden biri olacaktır. Bunun için en iyi İngilizce öğrenme sitesi hangisi, dil öğrenirken hangi yolu izlemelisiniz vb. konularda kısa bir araştırma sizlere yardımcı olacaktır.

Bizler en iyi İngilizce öğrenme uygulaması arasından beş tanesini sizler için seçerek beğeninize sunduk.

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulaması

En Popüler 5 İngilizce Öğrenme Uygulaması
En Popüler 5 İngilizce Öğrenme Uygulaması

Mobil cihazların hayatımızı da geniş bir alan kaplaması ile birlikte işlerimizi kolaylaştıracak pek çok mobil uygulama ile tanışma fırsatınızda yakaladık. Peki, ilerleyen bu teknolojik gelişmeler çerçevesinde mobil uygulama ile İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Listeye en iyi İngilizce öğrenme uygulaması arasından en çok tercih edilenleri seçmeye özen gösterdik. İşte ülkemizde oldukça sık kullanılan 5 uygulama;

1.      Duolingo En İyi İngilizce Öğrenme Uygulaması mı?

İlk bahsedeceğimiz uygulama Duolingo olacak. Duolingo İngilizce dilini öğrenmenize yardımcı olurken herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bu uygulamayı telefonunuza indirip cihazınız üzerinden de rahatlıkla kullanabilir ve oradan yazma, konuşma ya da anlama gibi ihtiyacınız olan eğitimi alabilirsiniz. 

Genel olarak ücretsiz olan uygulamada karşınıza reklam çıkabilmektedir. Bu sizi rahatsız ettiği takdirde belirli bir ücret karşılığı reklamları tamamen kaldırabilirsiniz.

2.      Cambly

Son yılların en popüler İngilizce öğrenme uygulamaları arasında olan Cambly kullanıcılarına sağladığı birçok avantajla oldukça etkili programlardan bir tanesi olmaktadır. Cambly bilgisayar üzerinde kullanılabildiği gibi Android ya da İOS telefonlarda da kullanılabilmektedir.

Mobil olarak kullanılabilmesi Cambly’nin kullanıcılarına oldukça rahatlık sağlıyor. Nedeni ise Cambly uygulaması aracılığıyla dünyanın dört bir tarafından İngilizce dersi veren eğitmenlerle online olarak yüz yüze konuşabiliyor ve İngilizceyi ana dili gibi bilen kişilerle birebir grammer, yazma gibi temel dersleri alabiliyorsunuz.

Belirli ücret ödeyerek size uyan haftalık ders sayısını ve saatlerini belirleyebiliyorsunuz. Cambly’nin sık sık yaptığı kampanyalara denk gelirseniz oldukça uyguna kaliteli bir eğitimi alabilirsiniz.

En Popüler 5 İngilizce Öğrenme Uygulaması
En Popüler 5 İngilizce Öğrenme Uygulaması

3.      English Ninjas

English Ninjas, İngilizce öğrenme uygulaması birçok kişinin oldukça memnun kaldığı ve fayda sağladığı programlardan biri olmaktadır. English Ninjas bahsettiğimiz Cambly uygulaması gibi kullanıcılarını yabancı eğitmenlerle online olarak buluşturmakta ve ihtiyaç duydukları konuda eğitmenlerden bizzat İngilizce öğrenebilmektedir. Bu uygulamada da yine çok olmasa da belli bir ücret ödeyerek ihtiyaç duyduğunuz kadar ders alabilmektesiniz.

4.      Memris

Özellikle speaking yani konuşma için tercih edilen uygulama ülkemizde çokça sevilen en iyi İngilizce öğrenme uygulaması diyebiliriz. Memris ile ana dili İngilizce olan eğitmenlerden bu dilin inceliklerini öğrenebilir ve eksiklerinizi daha hızlı giderebilirsiniz.

Uygulama genel olarak belli bir ücret ile çalışmakta olup yine alacağınız ders sayısı ve saatleri siz belirleyebiliyorsunuz.

5.      Quizlet

Küçük büyük herkesin kullandığı diğer bir İngilizce öğrenme uygulaması Quizlet en bilinen ve eski dil uygulamalarından bir tanesidir. Özellikle grammer konusunda kullanıcılarına destek çıkan uygulama, cüzi bir ücretle daha fazla imkanı yine sizlere sunmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir