1. Anasayfa
  2. Astroloji

Burcunuza Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Burcunuza Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
0

Burçlar, fertlerin karakterini dekore ettiği gibi evlerini de pekala dekore edebilir. Çünkü burçlar zevkleri ve tercihleri yakından yönlendirirler. Bu sebeple ev dekorasyonu yaparken, tabiri caizse aranan kanı bulmak için, sıra dışı fikirlerden biri de burcunuza göre ev dekorasyonu fikridir.

YouTube video

Tek tek parçaları birleştirip ortaya bir tema çıkarmak kulağa uzun ve meşakkatli bir yol gibi görünebilir. Bu sebeple burçların dokunuşundan ilham almakta fayda olacaktır. Eğer birkaç kişilik bir aile ise bütün ev, evin maliklerinden birinin burcuna göre dizayn edilebilir. Evin her odası bir başka ferdinin burcuna göre de dizayn edilebileceği gibi her fert kendi odasını burcuna göre dizayn edebilir.

Bu fikrin ışığında, burcunuza göre ev dekorasyonu içinde tüm burçları ele almak gerekmektedir.

Burçlarla Dekorasyon | Burcunuza Göre Ev Dekorasyonu

Burçlara göre ev dekorasyonu yaparken astroloji de burcun baskın olan karakter özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir. Yazımızın bu kısmında burcunuza göre ev dekorasyonu nasıl yapabileceğiniz yönünde ufak ipuçları vermeye çalışacağız.

1.     Koç Burcu Ev Dekorasyonu

Kıpır kıpır ve canlı bir ruha sahip olan koçlar ise, ev dekore ederken pozitifliği en başa çizeceklerdir. Minimal dokunuşları ve rengi seven koçlar, ateş grubunda yer aldıkları için mum ve şömine gibi detayları evlerinde kullanmalıdır.

Sıcak ve samimi atmosferi seven koçlar, evlerinde büyük halılar tercih ederler. Düz çizgiler ve doğal metaryeller koçları temsil eder. Aynı zamanda vurgu dolu renkleri sıkça tercih eden koçlar, nötr ve sade aksesuarlarla dengeyi sağlayabilirler.

Endüstriyel temayı burcunuza göre ev dekorasyonu içinde ustalıkla yansıtabilen koçlar, evde kendilerine oyun alanı bırakmayı ihmal etmezler. Koçlar, doğadaki hammaddeleri kendi düzenleri ile partner yapmaktan keyif alırlar.

2.     Boğa Burcu Ev Dekorasyonu

Saflarını istikrardan yana kullanan ve göze hitap eden güzelliklere yönelmekten keyif alan boğalar, ne istediğini bilen bir burçtur. Bu sebeple sürekliliğe önem verir ve stilini kolaylıkla belirler.

Rahatlık ruhlarının domino taşı olan boğalar, evlerini sakin bir yerde tutmalıdır. Renk paletinde toprak renkleri sıkça tercih eden boğalar, sürekli kendini geliştirmekten haz alırlar. Sade fakat; spot ışıklarını da üzerine toplayan bir tema boğa burçlarının o farklılıktan hoşlanan tarzlarını yansıtacaktır.

Aynı zamanda burcunuza göre ev dekorasyonu içinde, mat yüzeyli doğal taşlar, yeşil bitkiler, lavanta kokuları, masif eşyalar, rustik provans temalar boğanın tarzıdır. Buna ek olarak, boğanın kullanacağı eşyalar fonksiyonel olmalıdır.

3.     İkizler Burcu Ev Dekorasyonu

İletişim kurmaktan keyif alan samimi ikizler ise, sosyal bir alanda ev tutmalıdır. Evde arkadaşları ve komşuları ile vakit geçirmekten zirve haz alan ikizler için dekorasyon çok önemlidir.

Canlı renkler ve hafif mobilyalar sık sık eşyaların yerini değiştirmeyi seven ikizlerin kalemidir. Aynı zamanda çift karakterli oluşu ile namı yürüyen ikizler bu huylarını eve yansıtırlar. Bir yanı pijama bir yanı abiye olan ikizler, modern dokunuşlu bir kır evi dekorasyonuna hayran kalacaktır. Bunun yanı sıra tropik özgün detaylar, krom parlak yüzeyler tezatlıkları bünyesinde barındıran ikizlerin tarzının parçası olacaktır.

Sofistike bir tarzı olan ikizler, burcunuza göre ev dekorasyonu içinde eşyaları konuşturmayı sever.

Yani eşyalar ile etrafındakilere mesaj vermekten hoşlanır.

4.     Yengeç Burcu Ev Dekorasyonu

Burcunuza Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Burcunuza Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evcimen yengeçler için samimi ve sıcak bir dekorasyon yerinde olacaktır. Nötr ve açık tonları seven yengeçlerin, dekoratif dokunuşlar tarzının nişanesidir. Aynı zamanda pastel renkleri de sıkça kullanan yengeçler, geniş ve ferah mutfakları tercih edecektir. Çünkü yengeçler, yemek yapmaktan keyif alırlar.

Yaz tonlarına tutkun olan yengeçler, burcunuza göre ev dekorasyonu içinde davetkar bir coastal tarzını benimsemişlerdir. Deniz kabuğu gibi aksesuarları seven yengeçler için anıları çok kıymetlidir. Bu sebeple evlerinde fotoğraflardan oluşan bir anı köşeleri muhakkak olmalıdır.

Deniz, okyanus, çiçek, bahar temalı detaylar yengeçlerin o sarı, turuncu, beyaz karışımı ruhlarını ustalıkla yansıtacaktır.

5.     Aslan Burcu Ev Dekorasyonu

Lider ruhlu olan ve ilgi odağı olmaktan haz alan aslanlar ise, mor, turuncu ve sarı renklerini severler. Ve bu renklerin star gibi parladığı, ihtişamlı mobilyalar ve kendine has parçalar aslanların vazgeçilmezidir.

Evinde davet vermekten hoşlanan aslanlar için, yemek odası geniş ve ferah olan bir ev yerinde olacaktır. Burçların kralı aslanlar için, iri yapraklı aksesuarlar, kırmızı ya da fuşya gibi iddialı tonlar evde dengeli bir atmosfer oluşturacaktır.

Derin egzotik atmosfere sahip aslan burcu evleri için şömine vazgeçilmezdir. Aynı zamanda burcunuza göre ev dekorasyonu içinde aslanların temasında birçok renk birbiri ile iç içedir.

6.     Başak Burcu Ev Dekorasyonu

Mantık ve titiz kelimelerinin lügat manası olan başaklar, düzeni severler. Bundan dolayı eşyalarını ortalıktan kaldırmak adına bol dolaplı ve raflı dekorasyonları tercih ederler.

Renk paletinde bej, beyaz, krem ve kahve tonları ağırlıkla yer alan başakların zayıf karnı ahşap mobilyalardır. Başaklar, temiz ve düzenli yapılarından dolayı mobilyaların sığabileceği geniş evleri tercih ederler.

Modern minimalist temalar başak burcu için nokta atışı olacaktır. Yalın desenlerden ve çok amaçlı, işlevsel eşyalardan haz alan başaklar, burcunuza göre ev dekorasyonu içinde doğal tonlardan hoşlanırlar.

7.     Terazi Burcu Ev Dekorasyonu

Ruhunda dengeyi baş yapıt olarak adlandırmış olan teraziler ise, dekorasyon içinde nefes almak isterler. Birbiri içinde uyumu yakalayan eşyalar, devasa avizeler ve süslü aksesuarlar terazilere huzur verir.

Pastel tonların gözlerine hitap ettiği teraziler, lükse düşkünleri ile ün yapmıştırlar. Bu sebeple rezidans tarzı evler onlar için daha idealdir. Enerjik bir burç olan teraziler, renkli ve farklı detaylardan keyif alırlar. Ayrıca evlerinde muhakkak hobi odası tasarlamak isterler.

Zamansız eşyalar, sofistike mobilyalar, art iskandinav temalar teraziler için biçilmiş kaftandır. Estetik algısı oldukça yüksek olan teraziler için, açık renkli ahşaplar, kibar kıvrımlı metalik eşyalar, altın tonlu aksesuarlar arzulanan dekorasyon için yerinde tercihler olacaktır.

Bunlara ek olarak evin içinde ayna ve ayna detayları, burcunuza göre ev dekorasyonu içinde terazilerin vazgeçilmezidir.

8.     Akrep Burcu Ev Dekorasyonu

Tropikal Duvar Kağıdı

Dokunuşları ile dikkat çeken; aynı zamanda da bu durumu sadelik ile yapan akrepler ise koyu rengi ve gizemi severler. Özel kokulardan güç alan akrepler, kokulu mumlar, sabunlar ve yağlar gibi detaylardan yararlanabilirler.

Ateş grubu içinde yer alan akreplerin, biraz bu ateşi söndürmeye ihtiyaçları olabilir. Bu sebeple koyu renklerin arasına beyaz ve gri tonları serpiştirmek yerinde olacaktır. Shabby chick tema, akreplerin stili için ideal bir temadır. İnce detaylar ve doğaçlama dokunuşlar, burcunuza göre ev dekorasyonu içinde akreplerin hassas noktalarını harekete geçirmeye yardımcı olacaktır.

9.     Yay Burcu Ev Dekorasyonu

‘Çantamı sırtıma attım, dünyayı gezdiğim her yer evimdir’ felsefesinden beslenen yaylar, değişken bir ruh haline sahiptirler. Bu yüzden dağ evi onlar için yerinde olacaktır.

Aynı zamanda hatıra biriktirmeyi seven yaylar, evlerinde bu anıları sergileyecek alan oluşturmak isterler. Keşfetmekten haz alan yaylar evlerinde aksesuar olarak kitap ve harita kullanabilirler.

Kitaplıklar, egzantrik aksesuarlar, kilimler, gezilerden toplanan objeler dekorun rövanş parçaları olacaktırlar. Balkon, teras ve bahçe gibi detaylar, gezmeyi seven yayların evinde olmazsa olmaz bir alandır.

Çiçekler, yeşil bitkiler, farklı kültürlerden parçalar, burcunuza göre ev dekorasyonu içinde yayların o global bohem tarzını yansıtmaya yardımcı olacaktır.

10.  Oğlak Burcu Ev Dekorasyonu

İş dünyasına oldukça düşkün ve bu hususta oldukça disiplinli ve mükemmelliyetçi olan oğlaklar, evlerinde konforu anahtar kelime olarak seçerler. Etiketi yüksek, yumuşak kumaşlarla ve eskitme mobilyalarla yakinen ilgilenen oğlakların, renk paletinin başında, siyah, gri, yeşil, kahverengi yer alır.

Lüks detaylar ve olgun dokunuşlar oğlak burçlarının temasını yansıtmaktadır. Aynı zamanda simetri, düzen ve denge oğlak burçlarının vazgeçilmezidir. Her detayı mantık çerçevesinde dizayn eden oğlak burçlarının, kuralcı yapısından dolayı gelenekselliğe vurgunlukları da gözlerden kaçmaz.

Rafine zevklere sahip olan oğlaklar, burcunuza göre ev dekorasyonu ışığında cesur seçimlerden de çekinmezler. Geleneksel detayları yeni düzen ile harmanlamak oğlakların parmak izleri gibidir.

11.  Kova Burcu Ev Dekorasyonu

Modernizmin ve sanatsal dokunuşların baş kahramanı kovaların ise, hayal gücü oldukça geniştir. Aynı zamanda özgürlüğüne zirve noktada düşkün olan kovalar, kendilerini alabildiğine ifade edip; yansıtabildikleri temaların peşindedirler.

Renk paletinde en sık tercih ettikleri renkler arasında gümüş ve metal renkler yer almaktadır.

Kovalar, teknolojik eşyaları ve soyut dokunuşları dekorasyon içinde kullanmaktan büyük haz alırlar.

‘Şık olmak istiyorsan rahatlığından ödün vereceksin’ algısını dudağının kenarındaki tebessümle yıkan kovalar, şıklığı ve rahatlığı aynı tablo içinde harmanlamaktadır.

Sade şıklık ile tam manasıyla kendi stillerini yansıtan kovalar, idealist ve hayalperest yapılarından dolayı yaptıkları dekorasyon ile göz doldururlar. Zıtlıkları bünyesinde ahenkle birleştiren kovalar, vintage elektik dekorasyonun insanlarıdır.

Aynı zamanda burcunuza göre ev dekorasyonu ışığında kuralları yıkıp yeniden yapan kovalar, inovatif çizgileri nostalji ile muazzam bir partner haline getirebilirler. Hobi köşeleri, antika veya anılarından izler taşıyan eşyalar evin aksesuarı olabilir. Ve kovanın parmak ucunda, bunların hepsi ustalıkla aynı çatı altında birleşebilir.

12.  Balık Burcu Ev Dekorasyonu

Balıklar ise paçalarından aşağaya hayallerin aktığı bir burç olduğu için, dekorasyon içinde bu hayallere vücut giydirmek isteyecektir. Renk paletinde ise su yeşili ve su mavisi görmeyi seven balıklar, estetiğe önem vermektedirler.

Birbiri ile uyumlu eşyalar onların olmazsa olmazıdır. Bu eşyaları hayalleri ile harmanlayabilirler. Derin ve romantik bir yapıya sahip olan balıkların ikamet edecekleri evin, denize veya herhangi bir suya kıyısının olması yerinde bir tercih olacaktır.

Aynı zamanda hayalperest ruhlarını yansıtan pudra rengi ve kır evi tarzı da burcunuza göre ev dekorasyonu içinde balıkların tarzını yansıtacaktır. Barışçıl yapısı olan balıklar için, suluboya desenleri, doğal dokunuşlar ve beyaz ketenler temalarını tamamlamaya yardımcı olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir