1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Paypal Hesap Uluslararası Online Ödeme Platformu

Paypal Hesap Uluslararası Online Ödeme Platformu
0

Paypal hesap uluslararası kolay ödeme platformları arasında olan en eski sistemler arasında yer almaktadır. Özellikle dünya genelinde geniş bir ağa sahip olmasından dolayı yaklaşık 202 ülke vatandaşı tarafında kullanılarak yurt dışı iş yapanların güvenilir bir şekilde ödeme işlemlerini tamamlayabilmesine destek olmaktadır.

Grafikerler ve tasarımcılar yurt dışına çizimlerini sattıktan sonra kolay bir ödeme süreci için kullanılan bu hesap oldukça düşük komisyon ücretleri ile paranızı alabilmenize destek olmaktadır. Bu sebepten dolayı da insanlar online ödeme yöntemi olan Paypal hesabının nasıl açıldığını merak etmektedir. Bizler de Paypal hesabı hakkında sık sorulan soruları bir araya getirerek en çok merak edilen soruları bugün sizler için yanıtlayacağız.

Paypal Nedir

Paypal hesap nedir sorusunu da ilk kez duyanlar için yanıtlamak gerekirse özellikle tasarım işleri ile uğraşan insanların Türkiye dışında ki tüm ülkelere rahatlıkla satış yapabilmesini ve kolay bir şekilde ödeme alabilmesini kolaylaştıran ödeme sistemlerinden bir tanesidir. Özellikle sunmuş olduğu uygun komisyon ve geniş ağa sahip olması insanların bu uygulamayı tercih etmesine yardımcı olmaktadır.

Paypal-hesap

Genel merkezi Kaliforniya da olan şirket; Elon Musk, Peter Thiel, Ken Howery, Yu Pan ve Max Levchin gibi isimler tarafından yönetilmektedir. Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Fransa, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallıkta yerel web siteleri de bulunan Paypal, son yıllarda sanal para üzerine de çalışmalar yürüterek insanların sanal para ile de işlem yapabilmesine yardımcı olmaktadır.

Bu gibi pek çok avantajı bir arada sunduğundan dolayı da dünya geneli büyük kuruluşlarda başta olmak üzere insanlar para alışverişlerini bu hesap üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirmeye devam etmektedir. Hemen her şirketin ilk tercihleri arasında yer alması da dünya devi uluslararası para transfer merkezi olarak görülmesine destek olmaktadır.

Paypal Hesap Aç

Paypal hesap aç ya da nasıl hesap açılır soruları sıklıkla araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Hem telefonlarınıza kolaylıkla indirebileceğiniz aplikasyonu bulunmakta hem de web sitesi üzerinden de kolaylıkla kullanabilmenize yardımcı olmaktadır.

Uygulamadan da sitesinden de kolay bir şekilde hızlı olarak hesabınızı oluşturarak aktive ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Iban numaranızı sisteme işledikten sonra mail üzerinden tarafınıza gelen link üzerinden kolay bir şekilde ödemenizi temin edebilme şansını tüm kullanıcılarına sunmaktadır.

Türkiye’den Paypal Hesabı Açmak

Paypal hesap nasıl açılır Türkiye üzerinden bu hesabı açmak mümkün mü diye merak edenleri de bilgilendirmek gerekirse 2016 yılına kadar Paypal hesabınızı açma yetkiniz bulunduğu gibi ödemelerinizi tüm dünya ülkelerinden kolaylıkla alabiliyordunuz. Lakin 2016 yılında bankacılık devlet denetleme kurumu tarafından Paypal Türkiye lisansının iptal olması bu işlemleri yapamamanıza neden olmuştur.

Artık Türkiye üzerinden Paypal adına bir hesap açma şansınız olmadığı gibi Paypal hesabı bulunan kişilerinde hesapları askıya alındığından kullanılamamaktadır. Bu durumdan dolayı şimdilik Türkiye’den Paypal hesabı açtırma imkânınız bulunmamaktadır.

Paypal-hesap

Çünkü sistem IP üzerinden Türkiye’den giriş yaptığınızı görerek bu işlemi ilerletmenize imkân sunmamaktadır. Ayrıca Paypal şirket kuruluşu yaşadığınız ülkede hesap açma şansını zorunlu görmektedir. Bu sebepten dolayı da Türkiye’de yaşarken hesap açtırma şansınız lisans izni çıkmadığı müddetçe mümkün görülmemektedir.

Türkiye’de Paypal Kullanmak Mümkün Mü?

Türkiyeden Paypal hesabı açmak  hala kullanılabilen işlemler arasında yer almamaktadır. Her ne kadar Türkiye için çalışmalar yürüttüklerini söyleseler dahi Bankacılık Devlet Denetleme Kurumu tarafından lisans alınamadığı için ve Paypal kuruluşu da ülkemizde ofis açmayı kabul etmediğinden dolayı şu an resmi olarak Türkiye de Paypal hesap kullanma şansınız şimdilik bulunmamaktadır.

Paypal Türkiye’ye Gelecek Mi?

Paypal hesapları ne zaman Türkiye de aktifleşecek diye merak eden pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Ancak maalesef ki bu durum şimdilik mümkün görünmemektedir. Bankacılık devlet denetleme kurumu taleplerini esnetmemekte Paypal firması da maalesef ki bu talepleri kabul etmemektedir.

Paypal-Türkiye-de-yasak-mi (9)

Bu durum böyle devam ettiği müddetçe de ülkemizde Paypal hesap işlemlerini kimsenin kullanma imkânı oluşmayacaktır. Ancak Paypal Türkiye temsilciliğini kapattığından bu yana pek çok farklı kuruluş Paypal benzeri hizmet vermeye başlamıştır. Wise gibi uluslararası para transferi işlemlerine izin veren kuruluşları tercih ederek bu işlemlerinizi yürütebilir Paypal hesap açabileceğiniz zamanı beklemeden para kazanmaya devam edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir