1. Anasayfa
  2. Sanat

Barış Akarsu Filmi “Merhaba” İzlenir mi?

Barış Akarsu Filmi “Merhaba” İzlenir mi?
Barış Akarsu Filmi “Merhaba” İzlenir mi?
0

Barış Akarsu, kısacık şöhret hayatını dolu dolu yaşamış, birçok ödül sığdırabilmiştir. O’nun hayatını anlatan Barış Akarsu filmi “Merhaba” ise onun kaybından 15 yıl sonra çekilmiştir.

YouTube video

Kısaca Barış Akarsu Kimdir?(23 Haziran 1979- 4 Temmuz 2007)

Barış Akarsu, 1979 Amasra doğumlu Türk şarkıcı ve oyuncudur. Çocukluğundan beri ilgi duyduğu müzisyenliğe öncelikle bir barda başlamış, arkadaşlarının yoğun ısrarı üzerine o zamanlar atv’de yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katılmıştır. Yarışmayı kazanan Barış Akarsu’ya artık şöhret yolu açılmıştır. O günden sonra konserler, albümler ve düetler birbirini kovalamıştır.

Babası adını Barış Manço’ dan esinlenerek koymuşsa da Barış, Cem Karaca’nın şarkılarını daha çok benimsemiştir. Anadolu Rock dalında birçok şarkıyı güçlü sesi ile seslendirmekle kalmamış kendi bestelerini de yapmıştır. Hayatı boyunca birçok ödül alan Akarsu, konser gelirlerinin çoğunu da yardım vakıflarına bağışlamıştır.

Bir röportajında “Sevginin çok yüce bir duygu olduğuna inanan ve her şeyin anahtarı olduğuna inanan insan olarak verilen sevgiye karşılık veriyorum” sözleriyle kendi yaptıklarını açıklamıştı. Barış Akarsu kısacık ömründe birçok insanın hayatına dokunmuş, unutulmaz anlar yaşatmıştır.

Son olarak Star TV’nin “Yalancı Yarim” adlı dizisinde başrol oynamış, dizi için besteler yapmıştır. Dizi için gittiği Bodrum halkına konser vermeyi de aksatmamıştır. Ancak bunlar onun son projeleri olacaktı. Bodrum’dan arkadaşlarıyla birlikte yola çıkan Barış Akarsu, Bodrum’a 5 km uzaklıkta bir kavşakta yapılan kazada ağır yaralanmıştır.

Arkadaşları olay yerinde hayatlarını kaybederken Barış hastaneye yetiştirilmiş ancak çok geçmeden, beş gün sonra, hayatını kaybetmiştir. Yoğun bakımda olduğu sürede sevenleri ve ailesi onu yalnız bırakmamış, nöbet tutar gibi hastane kapısında beklemişlerdir.

Barış Akarsu Filmi “Merhaba”

Barış Akarsu Filmi “Merhaba”
Barış Akarsu Filmi “Merhaba”

Mert Dikmen’in Can Yazar ile birlikte yazıp kendisinin yönettiği Barış Akarsu filmi Merhaba, Barış Akarsu’nın çocukluğundan birkaç kesit ile başlayıp vefatına kadar çok ayrıntıya girmeden anlatıyor. Biyografik tarzda olması nedeniyle fazla sanatsal işlenmeyen film; kurgusu, oyunculukları ve şarkılarıyla adeta konser havası veren gayet hoş bir yapımdır. Ne çok duygusal ne çok komik ne de gereksiz denecek kadar fazla şarkı bulunan bir film. Her şey ölçüsü ile var filmde ve verilen paranın gayet hakkını veriyor.

Barış Akarsu Filmi Oyuncuları

YouTube video

Barış Akarsu filmi başrollerinde; İsmail Ege Şaşmaz (Barış Akarsu), Almila Ada (Zeynep, sevgilisi), Hüseyin Avni Danyal (Selahattin Akarsu, babası), Ebru Nil Aydın (Hatice Akarsu, annesi) yer almıştır. Film 18 Kasım’da vizyona girmiş ilk haftasında yoğun ilgi görmüştür. Filmde Barış’ı canlandıran İsmail Ege Şaşmaz oyunculuğunun yanında sesini de ispatlamıştır. Hatta Barış Akarsu’nun, besteleyip hayatını kaybetmesi nedeniyle kendisinin seslendiremediği “Merhaba” adlı şarkıyı İsmail Ege Şaşmaz ustalıkla seslendirmiştir.

Barış Akarsu Filmi Nerelerden İzlenir?

Barış Akarsu’nun kısacık ama bir o kadar pozitif, iyimser hayatını izleyeceğiniz film henüz gösterimde. Türkiye’deki çoğu sinemada Barış Akarsu filmi Merhaba yayınlanıyor. Filmin yakın zamanda bir platforma gireceği düşünülmüyor. Büyük ihtimal gösterimden kalktıktan belli bir zaman sonra bir platform ile anlaşılacaktır.

Barış Akarsu’nun En Sevilen Beş Şarkısı (Albüm, Bestekar)

YouTube video

  1. Islak Islak (Islak Islak, Yunus Emre)
  2. Rüzgâr (Ayrılık Zamansız Gelir, İlhan Sesen)
  3. Gel Gör Beni, Aşk Neyledi (Islak Islak, Yunus Emre)
  4. Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş (Ayrılık Zamansız Gelir, Feridun Hürel)
  5. Gözlerin (Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek, Barış Akarsu): Yalancı Yarim Dizi Müziği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir