1. Anasayfa
  2. İnceleme

İnvisalign Şeffaf Plak Fiyatları 2023 Bilgisi

İnvisalign Şeffaf Plak Fiyatları 2023 Bilgisi
0

İnvisalign şeffaf plak fiyatları, dişleri için İnsivalign (şeffaf plak) tedavisi uygulatmak isteyenlerin sorduğu soruların başında geliyor. Gelişmiş teknolojinin sağlığa yansımasının en güzel ürünlerinden biri olan İnvisalign, dişlerini yaptırmak isteyenlerin sıkça başvurduğu bir yöntem haline geldi. Kolay ve hatasız tedavi uygulanmasını sağlayan bu ürün, dişçilerde çok yaygın olarak bulunuyor.

İnvisalign (şeffaf plak), daha düzgün dişlere sahip olmak isteyenlerin başvurduğu modern bir tedavi yöntemidir. Gün geçtikçe bu yöntem hastalar tarafından daha çok tercih edilmekte ve hakkında daha fazla şey araştırılmaktadır. Bunlardan biri de İnvisalign şeffaf plak fiyatları nedir sorusudur. İşte İnvisalign şeffaf plak fiyatları ve İnvisalign tedavisine dair her şey.

İnvisalign Tedavisi Nedir?

invisalign-seffaf-plak-fiyatlari
İnvisalign Şeffaf Plak Fiyatları

İnvisalign şeffaf plak fiyatları konusuna geçmeden önce İnvisalign tedavisinin ne olduğunu, neyi içerdiğini ele almakta fayda var. Şeffaf plak veya hizalayıcılar olarak bilinen İnvisalign, bir tür ortodontik cihazdır. Dişleri ayarlamak için kullanılan şeffaf, plastik bir diş teli şeklidir. İnvisalign, ilk olarak 1998 yılında Amerikan şirketi Align Technology tarafından icat edildi.

Şeffaf plak tedavisi, en kısa tanımı ile tel kullanılmasına gerek kalmadan yapılan diş düzeltme tedavisidir. İnvisalign ise bu tedavi yöntemini ilk geliştiren ve uzun yıllar bu alanda tek olan firmadır.  Bu gelişmiş tedavi yönteminde diş teli yerine, şeffaf ve hafif bir plak kullanılmıştır. Bu plak sayesinde dişler, amaçlanan düzgünlüğe ve güzelliğe ulaştırılır.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu tedavi, çoğu kişide, İnvisalign şeffaf plak fiyatları nedir nedir, İnvisalign şeffaf plak fiyatları ne kadar gibi soruları gündeme getirmiştir. İnvisalign tedavisi; dijital ortodontik tedavi teknolojisi olarak dişlerinize uygun üretilmiş şeffaf plaklar ile dişlerinizi düzeltmek üzere uygulanan telsiz ortodontik tedavi şeklidir.

Telsiz ortodontik tedavi (invisalign) tercih edilme sebebi, diş teli kullanmadan şeffaf plaklar ile çarpık halde bulunan dişlere tedavi uygulanmasıdır. Teknoloji harikası İnvisalign tedavisi dişlerinizi düzleştirmek için neredeyse görünmez bir yöntem. Bu tedavi yönteminde gelişmiş 3 boyutlu bilgisayarla görüntüleme teknolojisini kullanılıyor.

Gelişmiş 3 boyutlu bilgisayarla görüntüleme teknolojisi ile size ortodonti uzmanınızın reçetesine uygun şekilde dişlerinizin başlangıç pozisyonundan hedeflenen nihai pozisyonuna kadar tedavi planınızın bütününü gösterir. Yani tedavinizin planlandığı gün, siz tedavinin sona ermiş halini görebiliyorsunuz.

İnvisalgn (şeffaf plak) tedavisinde tamamen dişlerinize özel olarak, dişleri yavaş yavaş hareket ettirecek bir dizi şeffaf plak üretilir. Bu sayede bir diş tedavisi gördüğünüz kimse tarafından anlaşılamaz.

İnvisalign tedavisinde, her plak yaklaşık on-on beş gün kullanılır ve sonra seride yer alan bir sonraki plakla değiştirilir. Böylece zaman içerisinde hedeflenen nihai pozisyona erişilir. Şeffaf plakları kullanma süresi belirli ihtiyaçlarınıza bağlıdır ve buna ortodonti doktorunuz karar verir. Şimdi, İnvisalign şeffaf plak fiyatları konusuna geçmeden önce, tedavinin özellikleri ele alınacaktır.

İnvisalign Tedavisinin Özellikleri Nedir? İnvisalign mi Diş Teli mi Tercih Edilmeli?

invisalign-seffaf-plak-fiyatlari

İnvisalign nedir ?  Şeffaf plak fiyatları nedir sorusunun sorulmasına neden olan ve her geçen gün yaygınlaşan bu yöntemin özelliklerini kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İnvisalign tedavisi günlük yaşantınızı etkilemez, diş teli kullanımı olmadan çapraşık diş tedavisidir.
  • Şeffaf plak kullanımı sayesinde ağız içinde belli olmaz.
  • Şeffaf plaklar yemek yerken veya bir şey içerken çıkartılabilinir.
  • Özel günlerinizde (düğün, mezuniyet, iş toplantıları vb.) plaklarınızı çıkartabilir, birkaç saat tedaviye ara verebilirsiniz.
  • İnvisalign (şeffaf plak tedavisi) hem gençlere hem de yetişkinlere uygulanır.
  • Metal, braket ve tel kullanımı yoktur.
  • Ağız içi tarayıcılar aracılığı ile tedavi sonucu hakkında ön bilgilendirme verir.

Burada sıralanan özelliklerden de anlayabileceğiniz üzere şeffaf plak kullanımının diş teli kullanımına göre birtakım avantajları bulunmaktadır. Fakat hangisini tercih edeceğiniz size kalmıştır. Çünkü şeffaf plak tedavisi, kolaylıklar sağlayıp diş teli gibi görünüyor olmasa da diş teline göre daha pahalıdır.

Size kaliteli ve gelişmiş bir tedavi sağlayan bu yöntem, diş teline göre daha yeni ve maliyetlidir. Bu nedenle karar vermek size kalmıştır. Şeffaf plak tedavisinin yaklaşık olarak 1 yıl sürdüğünü belirtmekte de fayda var.

Şeffaf plak tedavisi, hem yetişkin hem de genç ve çocuklara uygulanabilir. Fakat İnvisalign tedavisine uygun olup olmadığınız ancak doktorunuzun muayenesi neticesinde netleşir. Orta ve hafif diş çapraşıklıkları ve diş çekimi yapılması gereken bir ortodontik tedavi İnvisalign ile de tedavi edilebilir. Invisalign ile şeffak plak tedavisi yapılmasını ancak doktorunuz belirleyebilir.

İnvisalign Şeffaf Plak Fiyatları 2023 Ne Kadar?

invisalign-seffaf-plak-fiyatlari

İnvisalign şeffaf plak fiyatları, ortodontik şeffaf plak tedavisi hakkında en merak edilen konu. İnvisalign şeffaf plak fiyatları, tedaviyi uygulayan kliniğe göre değişmekle beraber 7.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. İnvisalign tedavisi fiyatları için bu aralığı, Türk Diş Hekimleri Birliği belirlemiştir. Şeffak plak tedavilerinde kullanılacak olan plak, fiyata dahil değildir.

Şeffaf plak tedavisi fiyat konusu, markadan markaya değişmektedir. Örneğin İnvisalign şeffaf plak fiyatları ile Orthero şeffaf plak fiyatları aynı değildir.

Türlerine Göre İnsivalign Şeffaf Plak Fiyatları

İnvisalign şeffaf plak fiyatları, 3 farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Yani bu noktada seçim yapmak için elinizde 3 temel seçenek bulunuyor.

Aşağıdaki tabloda şeffaf plaklar ile ortotondik tedavinin plak ücreti hariç ne kadar olduğu gösterilmiştir.

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) 7.000 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) 10.000 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) 15.000 TL

Şeffaf plak tedavisi tek (alt ya da üst) çeneye uygulandığında 8.000 TL, iki çeneye birden uygulandığında ise 12.000 TL civarında olmaktadır. Gerekli olan plak sayısı maliyetleri belirleyen esas kriterdir. Bu noktada her firmanın farklı bir sınıflandırması vardır. Diş şeffaf plak fiyatları 2023, dövizin ve kurun etkisiyle değişebilmektedir.

invisalign-seffaf-plak-fiyatlari

Devlet Hastanesi Şeffaf Plak Fiyatları Nedir?

Devlet hastanesinde şeffaf plak fiyatlarına dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Tıpkı diş teli tedavisinde tedavinin ücretsiz olup diş teli için para alındığı gibi tedavi ücretsizdir fakat plaklar için para alınabilmektedir. Gece plağı tedavisi, devlet hastanelerinin ağız ve diş sağlığı polikliniklerinde ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Diş plağı tedavisi doğru bir şekilde yapılmazsa kalıcı çene problemlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle, deneyimli ve uzman bir diş hekimine danışılarak kullanılmasında yarar vardır.

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir